Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61459

Egipte intronizuotas naujasis koptų lyderis

Popiežius Tawadrosas II (Teodoras II) sekmadienį per ceremoniją Kairo Šv.Morkaus katedroje, kurioje dalyvavo ir šalies premjeras Hishamas Qandilas, buvo intronizuotas naujuoju Egipto krikščionių koptų mažumos lyderiu, pranešė korespondentai.

Pirmoje po keturių dešimtmečių tokioje ceremonijoje dalyvavo dešimtys koptų dvasininkų laisvai krintančiais drabužiais, ją stebėjo premjeras, kuris yra musulmonas.

Tawadrosas II karūną ir krucifiksą priėmė iš vyskupo Pachomius, kuris iki šiol buvo laikinasis Koptų Bažnyčios lyderis, o paskui užlipo į didžiulį drožinėto medžio Šv.Morkaus sostą, papuoštą liūtų atvaizdais.

Per ceremoniją, kurios metu buvo giedamos psalmės, sakomos maldos ir linkėjimai, arabų, anglų ir graikų kalbos mišo su senovine Bažnyčios liturgine koptų kalba.

60 metų Tawadrosas II naujuoju popiežiumi buvo išrinktas lapkričio 4 dieną ir pakeitė keturis dešimtmečius valdžiusį popiežių Shenudą III (Šenudą III), kuris kovo mėnesį mirė. Pagal Bažnyčios paprotį, lapelį su Tawadroso vardu iš taurės, kurioje iš viso buvo trys vardai, ištraukė per mišias patarnaujantis berniukas užrištomis akimis.

Tawadrosas II tampa didžiausios Artimuosiuose Rytuose krikščionių mažumos dvasiniu lyderiu ir 118-uoju popiežiumi linijoje, siekiančioje krikščionybės ištakas ir apaštalą bei evangelistą Morkų, kuris naująjį tikėjimą atnešė į Egiptą.

Rūpestingas ir pragmatiškas Shenuda III mirė kritišku vis labiau puldinėjamiems koptams metu, kai po sukilimo, 2011-ųjų vasarį nuvertusio prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką), daugėja religinės neapykantos kurstomų išpuolių.

Krikščionys sudaro 6-10 proc. Egipto gyventojų, kurių iš viso yra 83 milijonai.

Didėjant nuogąstavimams dėl koptų bendruomenės ateities nuvertus H.Mubaraką, Tawadrosas II bus pagrindinis tarpininkas tarp jos ir islamiškų jėgų prezidento Mohamedo Mursi (Mohamedo Mursio).

Islamiškų jėgų iškilimas po revoliucijos verčia koptus nuogąstauti dėl tolesnių persekiojimų, nors M.Mursi ne kartą žadėjo būti prezidentas "visiems egiptiečiams".

Religinės neapykantos kurstomų išpuolių koptų atžvilgiu būdavo daug metų, bet po H.Mubarako nuvertimo per tarpreliginius susirėmimus ir pernai spalį vykusį protestą, kurį tuomet valdę kariškiai nuslopino, žuvo kelios dešimtys žmonių.

M.Mursi H.Qandilą į ceremoniją atsiuntė kaip savo atstovą. Iš pradžių Bažnyčia skelbė, kad dalyvaus pats M.Mursi, bet vėliau nurodė, kad jis nedalyvaus, nes padeda spręsti krizę Gazos Ruože.

Oficialioje Tawadroso II biografijoje akcentuojamas jo noras palaikyti gerus santykius su musulmonais ir sakoma, jog jis perspėjo, kad konstitucijos projektas būtų nepriimtinas, jeigu juo būtų įtvirtinama "religinė valstybė".

Tawadrosas II taip pat pritaria tolesniam Egipto ir išeivių koptų vienybės skatinimui. Diasporos lyderiai dažnai kategoriškiau kalba apie pažeidimus, kuriuos Egipte patiria krikščionys.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 61459


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>