Pagrindiniais Kuveito parlamento rinkimų laimėtojais sekmadienį iškilo šalies šiitų mažuma, bet rinkimus boikotavusi opozicija naująją asamblėją dėl mažo rinkėjų aktyvumo vadina "neteisėta".
Šiitų kandidatai gavo 17 iš 50 vietų parlamente - daugiausiai per visą istoriją. Jie atsisakė prisidėti prie sunitų dominuojamos opozicijos, kuri rinkimus boikotavo protestuodama prieš rinkimų įstatymo pataisas.
Šiitai, kurie sudaro maždaug 30 proc. kuveitiečių, kurių iš viso yra 1,2 mln., ankstesniame, 2009 metais išrinktame parlamente turėjo devynias vietas, o šių metų vasarį išrinktame ir vėliau teismo paleistame parlamente - septynias vietas.
Į naująjį parlamentą išrinktos trys moterys - viena mažiau nei 2009 metais, rodo rinkimų rezultatai, kuriuos paskelbė Nacionalinė rinkimų komisija.
Naujajame parlamente yra iki 30 naujų veidų - tai atspindi buvusių parlamentarų boikoto mastą.
Sunitų jėgų atstovų naujajame parlamente yra vos keturi, nors vasarį jų buvo išrinkta 23.
Boikotas buvo paskelbtas protestuojant prieš tai, kad vyriausybė prieš rinkimus vienašališkai įvedė rinkimų įstatymo pataisas. Opozicija sako, kad dėl to vyriausybė gali manipuliuoti rinkimų baigtimi.
Opozicija vadina boikotą labai sėkmingu, nes dauguma rinkėjų liko namie, o pačius rinkimus paskelbė "nekonstituciniais".
"Pagal opozicijos surinktus statistinius duomenis, rinkėjų aktyvumas buvo 26,7 procento", - sakė buvęs parlamentaras Khaledas al Sultanas (Chalidas Sultanas) baigiantis neeiliniam opozicijos susitikimui po balsavimo.
Tačiau Informacijos ministerijos tinklalapyje skelbiama, kad rinkėjų aktyvumas buvo 38,8 procento. Nacionalinė rinkimų komisija jokių oficialių skaičių nepateikė.
Opozicinis Liaudies komitetas už rinkimų boikotavimą savo pareiškime sako, kad naujasis parlamentas "neatstovauja Kuveito žmonių daugumai ir prarado liaudies bei politinį teisėtumą".
Jame taip pat sakoma, kad visi parlamento išleisti įstatymai bus laikomi neteisėtais.
Islamiškos jėgos, nacionalistai ir liberalų opozicija žadėjo tęsti gatvių protestus, kol privers paleisti šį parlamentą.
Politikos analitikas Mohammadas al Ajmi (Mohamadas Adžmis) sakė, kad naujasis parlamentas ilgą laiką tikriausiai neišsilaikys.
"Manau, kad rinkimai po šio didžiulio boikoto skelbs naują politinio nestabilumo fazę, ... nes naujasis parlamentas teisingai neatstovauja Kuveito visuomenei", - sakė jis AFP.
Antri per 10 mėnesių ir penkti nuo 2006 metų vidurio rinkimai įvyko beveik du mėnesiai po to, kai emyras paleido provyriausybinį parlamentą, kurio įgaliojimai birželį buvo sugrąžinti teismo sprendimu.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.