Seimas ketvirtadienį patvirtino 2013 metų biudžetą – už balsavo 103 Seimo nariai, prieš – Drąsos kelio partijos frakcijos atstovė Aurelija Stancikienė ir konservatorius Kazys Starkevičius, o susilaikė 28 parlamentarai.
Skirtingai negu per svarstymą, už biudžetą balsavo visa valdančioji koalicija - socialdemokratai, "darbiečiai", "tvarkiečiai" ir lenkai. Kitų metų biudžetą taip pat parėmė opozicijoje esantys konservatoriai, o liberalai susilaikė.
Tarp susilaikiusiųjų buvo Mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai, keli konservatoriai ir Drąsos kelio partijos frakcija.
Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas galutiniame balsavime dėl biudžeto nedalyvavo, bet paskui pareiškė, kad neveikė jo balsavimo sistema ir paprašė į protokolą įrašyti, kad jis balsavo "už" biudžetą.
"Darbiečiai" ir lenkai paskutiniuose debatuose dėl biudžeto neišsakė nei kritikos, nei pagyrų.
Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalas Kęstutis Glaveckas teigė, kad naujoji valdžia priėmė sprendimą didinti minimalią mėnesio algą (MMA), nepalikdama laiko verslui pasirengti finansiniams pokyčiams.
Andrius Kubilius įspėjo, kad dėl MMA didinimo verslas turės neigiamų pasekmių, nes, anot jo, jos didinimas 25 proc. yra per didelis. MMA didės nuo 850 iki 1 tūkst. litų - tai sudaro 17,6 procento.
Konservatorius Kazys Starkevičius piktinosi, kad tiesioginėms išmokoms biudžete neskirta papildomai lėšų ir tuo "sukiršinama žemdirbiška visuomenė", nes tie pinigai bus paimami iš lėšų, numatytų kitoms reikmėms.
Socialinės apsaugos ir darbo bei finansų ministrai per biudžeto svarstymą ne kartą užsiminė, kad kitais metais jis bus peržiūrėtas ir lėšos perskirstytos.
Atsižvelgdami į tokius ministrų pažadus, kai kurie parlamentarai atsiėmė visus savo pasiūlymus dėl papildomo finansavimo, o dėl tų siūlymų, dėl ko parlamentarai reikalavo balsuoti, buvo priimti neigiami sprendimai, pavyzdžiui, Seimas nepritarė Kaimo reikalų komiteto siūlymui ir neskyrė papildomai 20 mln. litų melioracijai bei 42 mln. litų tiesioginėms išmokoms.
Valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) ir kitos paramos lėšų kitąmet, planuojama, sieks 18,2 mlrd. litų, su ES parama - 25,7 mlrd. litų, arba 400 tūkst. litų mažiau nei anksčiau planuota. 2013 metais valstybės biudžeto deficitas bus 740 mln. litų, arba 0,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), numatoma patikslintame kitų metų biudžeto projekte.
Planuojamas 2013 metų visų viešųjų finansų deficitas – apie 2,5 proc. BVP. Šiemet jis neviršys 3 proc. BVP.
Numatoma, kad kitų metų nacionalinio biudžeto pajamos (be ES ir kitos paramos lėšų) bus beveik 21,4 mlrd. litų. Kartu su ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšomis nacionalinio biudžeto pajamos sudarys 28,9 mlrd. litų.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.