Geologijos tarnyba nepakankamai informavo visuomenę apie skalūnų dujų paieškas ir apie galimą poveikį aplinkai, sako premjeras Algirdas Butkevičius.
"Trečiadienį anksti ryte turėjau pokalbį su Geologijos tarnybos vadovu (Juozu Mockevičiumi - BNS) - jam buvo aiškiai pasakytos, kokios yra padarytos jo klaidos. Pirmiausia viešinimo darbas tame regione visiškai nebuvo atliktas, darbas su politikais irgi nebuvo atliktas. Nors teisinosi, kad buvo sudarytos darbo grupės, buvo organizuoti pasitarimai - bet aš kaip politikas, važinėdamas ir per rinkimų kampaniją (pastebėjau - BNS) - apie tai niekas nekalbėjo. Tai jo yra viena didžiausių klaidų - kad norint įgyvendinti tokias naujoves, kurios tikrai yra svarbios ir Lietuvai, visuomenė buvo visiškai neparuošta", - trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Butkevičius.
"Tai yra kabinetinis, uždaras darbas, kur jis turi prisiimti didžiulę atsakomybę. Bet mano nuomonė yra - per tą pokalbį jis išaiškino, kad tikrai jokių grėsmių vandenims nebūtų ir žinoti, kad mes turime skalūninių dujų, būtų išmintinga", - kalbėjo A.Butkevičius.
Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė, kokius siūlymus teikti Vyriausybei dėl skalūnų dujų. Komitetas išklausė mokslininkų, geologų, vietos bendruomenės atstovų. Dėl siūlymų komitetas žada per dvi savaites apsispręsti.
Komiteto posėdyje dalyvavę Tauragės rajono Žygaičių kaimo bendruomenės atstovai piktinosi nebuvę informuoti apie planus dėl skalūnų dujų žvalgybos, skundėsi dėl spaudimo ir grasinimų gyventojams, sudarant tyrimus leidžiančias sutartis.
Lietuvos geologijos tarnybos direktorius J.Mockevičius teigė, kad Lietuvoje galėtų būti apie 500 mlrd. kubinių metrų dujų, o iš jų galėtų būti išgauta, įvairiais vertinimais, 10-25 procentų.
JAV energetikos bendrovė "Chevron" vienintelė pateikė paraišką tarptautiniam skalūnų dujų bei naftos paieškos ir gavybos Šilutės-Tauragės plote vakarų Lietuvoje konkursui. Jei "Chevron" bus pripažinta konkurso laimėtoja, ji į žvalgybos darbus 1,8 tūkst. kvadratinių kilometrų plote turės investuoti ne mažiau kaip 80 mln. litų.
Speciali darbo grupė, įvertinusi geologų preliminarius vertinimus dėl skalūninių dujų išteklių Lietuvoje, užpernai lapkričio pabaigoje paskelbė, kad Lietuvoje galbūt yra dideli skalūninių dujų ištekliai.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.