![]() |
Tradiciškai spalio mėnesį visose katalikų bažnyčiose kalbamas Rožinis – sena meditacinė malda. Kai kalbame Rožinį, Dievas gali keisti mūsų gyvenimą - teigiama naujai pasirodžiusioje JAV kunigo Br. Dvaito Longnekerio (Dwight Longenecker) knygoje Rožinio malda vidiniam išgijimui. Su Jėzumi ir Marija visa, kas buvo mumyse sudraskyta, sugadinta ar sužalota, gali būti išgydyta. Ši knygelė, gimusi iš asmeninės autoriaus maldos patirties, per pasakojimus, apmąstymus, maldingas meditacijas atskleidžia skaitytojui veiksmingą ir labai asmenišką perkeitimo būdą. Siūlome knygos ištrauką, aptariančią vieną iš Šveisos slėpinių.
KRIKŠTAS JORDANE
Pašaukimas ir brandi jaunystė
Pakrikštytas Jėzus tuoj išbrido iš vandens. Staiga jam atsivėrė dangus, ir jis pamatė Dievo Dvasią, sklendžiančią žemyn it balandį ir nusileidžiančią ant jo. O balsas iš dangaus prabilo: „Šitas yra mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi.“
Mt 3, 16–17
Minia buvo susirinkusi ant upės kranto paklausyti pamokslininko, kai šis staiga sustojo. Kitas jaunas vyras žengė iš minios į priekį, kad būtų pakrikštytas. Žmonės nuščiūva. Tas vyras eina ir elgiasi taip visiškai savimi pasitikėdamas, reikšmingai ir nuoširdžiai. Tarp sutrikusių, silpnų ir įsibaiminusių Jis žengia tvirtai ir drąsiai, turėdamas aiškų tikslą. Jie girdėję, kad šis naujas pamokslininkas neseniai savo miestelio sinagogoje skaitydamas Šventąjį Raštą visus apstulbino paskelbdamas esąs Dievo Pateptasis. Jis yra Žmogus, vykdantis misiją, Žmogus, kurio turėtų būti klausoma, Žmogus, kuris pakeis gyvenimus ir pasaulį.
Apmąstymas
Jei mums pasisekė, iš paauglystės keliaudami į brandžią jaunystę atradome savo pašaukimą. Tai nuostabu, nes pašaukimas nukreipia mūsų gyvenimus. Mes žinome, kodėl esame. Turime tikslą, misiją, uždavinį ir svajonę. Ši svajonė lemia mūsų veiksmus. Ji padeda mums susivaldyti, suteikia mums priežastį studijuoti, sunkiai dirbti ir skatina siekti. Ji padeda mums nusistatyti gyvenimo prioritetus ir valdyti potraukius. Viskas sutelkta į misiją, kuri mums pavesta, ir mes leidžiamės į suaugusiųjų gyvenimo nuotykius su polėkiu, veržlumu ir nepaprasta jaunystės jėga, nukreipta į svarbų tikslą.
Vis dėlto šioje gyvenimo scenoje dažnai reikalai klostosi itin blogai. Jei nejaučiame savo pašaukimo, plaukiame pasroviui. Taip atplaukiame į santykius, kurie yra bevaisiai. Įplaukiame ir išplaukiame iš bevaisių darbų. Įplaukiame ir išplaukiame iš visokiausių pasilinksminimų ir polinkių, beviltiškai ieškodami, ką galėtume padaryti su savo gyvenimu. Jei nesame rūpestingi, mūsų betikslis pasyvumas nuplukdo į nuodėmingus pasilinksminimus ir polinkius. Galime
![]() |
pasinerti į įpročius, atitraukiančius nuo realaus gyvenimo. Prisidedame prie kitų neturinčių tikslo inertiškų žmonių ir imame staigiai kristi ten, iš kur pakilti itin sunku. Kartais šioje gyvenimo scenoje mes paprasčiausiai nuplukdomi į santuoką be meilės ar į nuobodų ir paprastai patogų gyvenimą, bet tai vis tiek gyvenimas be krypties, be prasmės ir be tikslo.
Gyvenimas be prasmės ir tikslo galiausiai baigiasi netikėjimu, cinizmu, beviltiškumu ir netgi savižudybe. Jeigu mūsų kaip suaugusiojo gyvenimas prasideda nejaučiant jokio pašaukimo, tikslo ar nesuvokiant savo paskirties, tai ir visas likęs gyvenimas praranda prasmę. Kad taip neatsitiktų, turime grįžti į ankstyvo savo kaip suaugusiojo gyvenimo prisiminimus ir išsiaiškinę, kada pradėjome klaidžioti, rasti teisingą kelią. Tai įvyks, kai atliksime atgailą, sulauksime atleidimo ir gydymo.
Gijimo pavyzdys
Bernardas buvo vidutinio amžiaus krizę išgyvenantis vyriškis. Šis sėkmingai dirbantis banko viceprezidentas turėjo keturis vidurinės mokyklos ir koledžo amžiaus vaikus. Jo žmona ištvermingai palaikė jų santuoką dvidešimt dvejus metus, nors šeimą jie sukūrė iš karto po koledžo manydami, kad tai padaryti privalo. Jų pokalbį pradėjo Bernardo žmona Nensė. Bernardas prisipažino, kad užmezgė romaną su daug jaunesne moterimi. Taip pat pasakė, kad neseniai nusipirko labai brangų motociklą ir ruošiasi važiuoti į Vakarų Pakrantę su ta jauna moterimi ir kad jam „reikia pertraukos“.
Jei mums pasisekė, iš paauglystės keliaudami į brandžią jaunystę atradome savo pašaukimą. Tai nuostabu, nes pašaukimas nukreipia mūsų gyvenimus. Mes žinome, kodėl esame. Turime tikslą, misiją, uždavinį ir svajonę
Išklausęs Bernardo supratau, kad jis jautė pašaukimą būti kunigu misionieriumi, bet atsisakė savo pašaukimo ir tapo bankininku. Kai jis sugrįžo į tą jaunystės viziją ir jam buvo atleista, kad jos nepaisė, jis galėjo teisingai iš naujo pradėti brandų gyvenimą. Bernardas išėjo į ankstyvą pensiją ir su Nense prisidėjo prie komandos, vykstančios į trumpalaikę misiją į Afriką. Grįžęs jis prisidėjo prie vietinės misionierių komandos kaip atsakingas už plėtrą ir vėliau gyveno pagal savo pašaukimą, kurio taip ilgai nepaisė.
Išgydymo malda
Kai medituoji Jėzaus krikštą, ar gali matyti, kaip Jis su visišku pasitikėjimu ir drąsa žengia į savo viešą tarnystę? Tai vyras, kuris nė kiek neabejoja dėl savo pašaukimo, tikslo ir gyvenimo prasmės. Ar gali tai pamatyti Jo ramiose, bet skaisčiai spindinčiose giliose akyse. Ar gali tai matyti Jo tiesioje ir energingoje laikysenoje? Ar gali tai matyti iš Jo žingsnių gyvumo, iš to, kaip kalba su kitais ir juos motyvuoja bei įkvėpia vien tik su jais būdamas?
Taip tikrasis pašaukimas suteikia energijos ir kreipia žmonių gyvenimus. Jis tampa visos jų veiklos varomąja jėga. Taip Dievo malonė veikia gyvenimus. Kuo labiau ji pripildo žmones, tuo daugiau energijos jiems suteikia juose esanti dieviška galia. Jėzus parodė šios dieviškos energijos pilnatvę žmoguje. Ar matai, kaip Jis ateina vandeniu ir debesys skiriasi, ir šviesos spindulys Jį apšviečia? Štai Asmuo, kupinas galios, energijos ir kryptingumo. Jis taip pat yra ir Dievas Tėvas, ir Šventoji Dvasia.
Ar gali prisiminti savo paties perėjimo iš jaunuolio į suaugusįjį metus? Gal kaip tik todėl tu dabar šiame gyvenimo etape. Galbūt tai laikas, kai ruošeisi baigti vidurinę mokyklą ar koledžą. Tau kilo klausimas, ką daryti su savo gyvenimu. Kokį darbą turėtum dirbti? Su kuo susituoksi? Kur gyvensi? Kas tavo draugai?
Ar tuo metu plaukei pasroviui? Ar laukei, kol kiti už tave nuspręs? Ar parplaukei į priklausomybę nuo tėvų ar kitų globėjų? Ar plaukei į pragaištingus ryšius, pragaištingą gyvenimo būdą ar žalingus įpročius sukeliantį veikimą? O gal paprasčiausiai nuplaukei į santuoką ar į darbą kryptimi, kuri atrodė lengviausia, bet ne ten, kur iš tikrųjų buvai kviečiamas. Jei tavo atveju yra būtent taip, sutik, kad tavo gyvenimas nuo to laiko iš tikrųjų yra inertiškas ir tuščias. Net jei tavo veikla finansiškai sėkminga ir santuoka bei šeima iš šalies žiūrint atrodo laiminga, tavo gyvenime vis dėlto nėra pašaukimo, o galiausiai jame itin mažai ir prasmės.
Dabar leisk visagaliam Jėzaus Kristaus pašaukimui paliesti tavo gyvenimą. Kai buvai pakrikštytas, įžengei į Jo gyvenimą ir į Jo krikštą ir prisiėmei dalį Jo pašaukimo atpirkti pasaulį. Tam tikrame savo gyvenimo etape turėjai svajonę. Norėjai padaryti kai ką reikšmingo, kai ką gero, kai ką, kas pakeistų pasaulį, net jei tai buvo labai nežymus ir paprastas pakeitimas. Kas tai buvo?
Ar gali įsivaizduoti Jėzų, ateinantį iš savo krikšto, iki galo suvokiantį misiją ir prasmę? Ar Jis žvelgia į tave? Klausyk įdėmiai. Ar Jis paveda tau kai ką padaryti? Ar Jis tau pasiūlo idėją ir būdą, kaip gyvenime atrasti pašaukimą. Tai gali būti kai kas labai paprasta, kaip antai būti kiek įmanoma geresne mama ar tėvu. Tai gali būti kai kas praktiška ar kai kas dvasiška. Jei prašysi pašaukimo, jis bus tau duotas.
Ar šis tavo gyvenimo etapas buvo tas metas, kai įgijai blogų įpročių, save nuvertinai ar tapai ciniku ir puolei į neviltį? Gal padarei kai ką, ko niekada neprisipažinai, nes tau dėl to gėda? Gal išbandei nuodėmę ar įsitraukei į pragaištingus veiksmus ir niekada to neišpažinai? Visi šie dalykai gali vis dar gožti tavo viziją, trukdyti pajusti savo pašaukimą, gali būti skausmo, streso, ligos priežastis ir tam tikras tavo gyvenimo dvasinis trukdys. Prašyk Dievo, kad atgaivintų juos atmintyje, tada dėl jų atgailauk ir patirk tikrą gydymą bei atleidimą. Įsivaizduok ir patirk savo paties Krikšto vandenį, pajusk, kaip Dievo malonė nuplauna tavo gyvenimą, išvalo brandžios jaunystės metus ir atgaivina tavo gyvenimo pašaukimą ir tikslą.