2013 m. vasario 22 d. (penktadienį) VGTU leidykla „Technika“ mugės dalyvius ir svečius kviečia į diskusijų ciklą, supažindinsiantį su kasdieniais akademinės leidyklos veiklos procesais. Šis specialiai Vilniaus knygų mugei skirtas renginys, kurį sudarys penki pranešimai su viktorinomis, atskleis informacijos, vizualiai pristatomos minčių žemėlapį primenančiame leidyklos stende, svarbą.
Pranešimai bus skaitomi kas valandą nuo 11:00 val. iki 17:00 val., tarp kiekvieno pranešimo numatoma 30 minučių pertrauka.
Susidomėjusieji gali išsirinkti jiems aktualiausią pranešimą arba išklausyti visas ciklo diskusijas.
Diskusijų ciklo programa
11:00 |
E. Dagienė. Akademinės leidyklos vaidmuo šiuolaikinėje mokslinėje komunikacijoje Autoriams jau senokai nebeužtenka dideliu tiražu išspausdintų knygų ar žurnalų. Akademinės leidyklos užduotis – šiuolaikiškai išleisti jai patikėtą rankraštį. Pranešime sužinosite, kokias technologijas ir kokiais tikslais naudoja VGTU leidykla „Technika“.
|
12:00 |
VGTU leidykla „Technika” 2012 m. lapkričio 24 d. – gruodžio 19 d. vykdė apklausą apie elektroninių knygų naudojimą Lietuvos akademinėje bendruomenėje. Pranešimo metu, be kita ko, sužinosite, ką akademinė bendruomenė mano apie populiariausių socialinių tinklų naudojimą mokslinėje veikloje ir į ką turėtų atkreipti dėmesį elektroninių knygų leidėjai, kad būtų patenkinti šiuolaikinių skaitytojų poreikiai.
|
14:00 |
M. Marcinkevičiūtė. Kaip paprastai ir efektyviai naudotis elektroninių knygų platforma http://ebooks.vgtu.lt Pranešime sužinosite apie platformos ir elektroninių knygų skaitymo galimybes: skaitymas internete ir savo kompiuteryje, pastabų žymėjimasis, paieška visame knygos tekste, informacijos apie knygą dalijimasis su draugais ir t. t.
|
15:00 |
R. Malikėnienė. Kaip užtikrinti taisyklingos lietuvių klabos vartojimą akademinėse knygose Pranešimo metu bus aptarti mokslinės kalbos reikalavimai ir stilius, teksto kalbos redagavimas (rašyba, skyryba, kalbos kultūra, teksto terminija). Susirinkusieji taip pat sužinos apie lietuviškos terminijos svarbą, internetinius šaltinius, padedančius tvarkyti mokslinį tekstą, bei norminamuosius leidinius.
|
16:00 |
R. Steponavičiūtė. Kuo skiriasi iliustracijos elektroninėse ir spausdintose knygose Ką reikia žinoti pateikiant iliustracijas leidėjui? Kaip naudoti internete esančias iliustracijas? Kokie iliustracijų formatai yra tinkami spaudai? Kaip sukurti nuoseklią grafikų ir diagramų išvaizdą (stilių)? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite pranešime.
|
17:00 |
E. Timinskas. Bibliografijos ir PDF tvarkymas Renginio metu bus pristatyta nemokama programinė įranga „Mendeley“, kuri orientuota į mokslininkus, tyrėjus, doktorantus, studentus, pedagogus ir bibliotekininkus. Pasaulyje šia programa naudojasi per 1,6 milijono mokslininkų, jos duomenų bazėje yra per 200 milijonų mokslinių dokumentų. Programa skirta padėti: 1) sutvarkyti kompiuteryje sukauptų PDF dokumentų biblioteką; 2) analizuoti literatūros šaltinius; 3) cituoti naudojamą literatūrą ir formuoti bibliografijos sąrašą; 4) skleisti žinią apie mokslinę veiklą ir parašytus mokslo darbus interneto socialiniame tinkle „Mendeley“. |