Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas, buvęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, kad centro-kairės valdančiosios koalicijos ketinimai mažinti rašinio apimtį tautinių mažumų moksleiviams reiškia vienodo lietuvių kalbos egzamino atsisakymą.
„Laikau, kad tai yra neatsakingos ir neprofesionalios politikos žingsniai, kurie, mano supratimu, nėra pagrįsti jokiais apčiuopiamais tyrimais ir ekspertiniais įvertinimais. Iš esmės susiaurinant rašinio apimtį tautinių mažumų moksleiviams yra pripažįstama, kad atsisakoma vienodo egzamino nuo šių metų brandos egzaminų sesijoje“, – BNS antradienį sakė G. Steponavičius.
Pasak liberalo, buvusios Vyriausybės valdymo metu prieš nusprendžiant, kiek ir kokių klaidų yra leidžiama padaryti lenkų ir rusų abiturientams, buvo daromas bandomasis testas, kuris parodė tautinių mažumų moksleivių žinių lygį lyginant su lietuviais.
„Šiuo atveju rašinio siaurinimas iki 400 žodžių nėra pagrįstas jokiais apčiuopiamais skaičiavimais ir tyrimais. Atrodo labai savotiškai, kai viena partija politiškai diktuoja sprendimus, kurie tame tarpe pažeidžia ir galiojančius terminus, nes likus trims mėnesiams iki egzaminų pradžios jau nebegali būti keičiamos sąlygos“, – teigė G. Steponavičius.
„Jau užduotys pradėtos ruošti, visas pasiruošimas mokytojo ir moksleivio pradedant vienuolikta klase dvejus metus vyko pagal vieną scenarijų. Atitinkamai ir užduotys ir vertinimas buvo ruošiamas pagal aiškias taisykles, kurias visis žinojo. Dabar jos yra keičiamos“, – teigė buvęs švietimo ir mokslo ministras.
Jo teigimu, šią savaitę bus šaukiamas neeilinis Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdis, kuriame dabartinis Švietimo ir mokslo ministerijos vadovas Dainius Pavalkis turėtų pateikti argumentus planuojamoms permainoms.
„Mes inicijuojame neeilinį Švietimo komiteto posėdį, į kurį kviečiame ministrą tam, kad jis ne politiškai, o dalykiškai atsakytų apie tokių sprendimų pagrįstumą“, – sakė G. Steponavičius.
Keturių valdančiųjų partijų lyderiai pirmadienį sutarė sudaryti lengvesnes sąlygas tautinių mažumų mokyklų abiturientams laikant valstybinį lietuvių kalbos egzaminą. Pastariesiems ketinama sumažinti privalomą žodžių skaičių rašinyje ir leisti per egzaminą padaryti daugiau klaidų.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.