Pavienių Seimo narių iniciatyva įkurti draugystės grupę su pasaulio bendruomenės nepripažįstama Kalnų Karabacho respublika neatspindi oficialios Lietuvos pozicijos, pareiškė parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka po susitikimo su Azerbaidžano ambasadoriumi Vilniuje Hasanu Mammadzada.
„Susitikime patvirtinta, kad oficialios Lietuvos pozicijos santykių su užsienio valstybėmis klausimais yra išreikštos galiojančiomis tarptautinėmis sutartimis ir išlieka nepakitusios. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas pažymėjo, kad oficialios Seimo pozicijos neatspindi pavienių ar kelių Seimo narių pareiškimai ir iniciatyvos“, – rašoma penktadienį po susitikimo išplatintame pranešime. Jame pažymima, kad „tarpparlamentinių, parlamentinių ir draugystės grupių sudarymas ir veikla turi atitikti Lietuvos užsienio politikos tikslus ir principus“.
„B.Juodka patikino Azerbaidžano Respublikos ambasadorių, kad Komitetas kreipėsi į Seimo vadovybę dėl aiškesnio tarpparlamentinių ryšių grupių įsteigimo ir jų veikimo tvarkos nustatymo“, – teigiama Seimo ryšių su visuomene skyriaus pranešime.
Šią savaitę Seime įvyko renginys, kuriame dalyvaujant nepripažintos Kalnų Karabacho respublikos užsienio reikalų ministrui nutarta kurti draugystės su Kalnų Karabachu grupę.
Azerbaidžano ambasadorius Lietuvos užsienio reikalų ministerijai dėl to įteikė notą, kurioje pareiškė, kad tai „gali neigiamai atsiliepti dvišaliams santykiams“.
Etniniai armėnų separatistai, remiami Jerevano, Kalnų Karabacho kontrolę perėmė dešimtajame dešimtmetyje vykusiame kare, per kurį žuvo apie 30 tūkst. žmonių. Kalnų Karabacho nepriklausomybės nepripažįsta nė viena pasaulio šalis, tarptautinė bendrija teisiškai laiko regioną Azerbaidžano dalimi.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.