Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61438

E.Masiulis ragina Vyriausybę nestabdyti pensijų reformos

$
0
0

Vyriausybės ketinimai stabdyti įstatymais jau patvirtintą ilgalaikę pensijų sistemos reformą yra lengvabūdiškas ir neatsakingas žingsnis, kuris tiktai gilina gyventojų nepasitikėjimą valstybe, tvirtina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

„Galima sakyti, kad tokiais žingsniais Vyriausybė gyventojams pati įteikia bilietą į londonus ir oslus. Toks blaškymasis skatina dar didesnį žmonių nepasitikėjimą valstybe. Todėl raginame Vyriausybę nežlugdyti Seime jau patvirtintos pensijų kaupimo tvarkos, kuria buvo įtvirtinta gyventojų teisė savarankiškai rinktis jiems palankiausią sistemą – valstybinį ir privatų kaupimą senatvei“, - pranešime spaudai sakė E.Masiulis.

Jo teigimu, keistai ir visiškai neargumentuotai skamba valdančiųjų teiginiai, esą dabartinė pensijų kaupimo sistema palanki tiktai turtingiesiems, dideles pajamas gaunantiems žmonėms.

„Siūlyčiau valdantiesiems atsipeikėti ir išsivaduoti iš miražų, kuriuose jie dažniausiai regi mistinį valstybės lėšų užvaldymą ir turtingųjų interesus. Jei Vyriausybė tikisi, kad valstybinė „Sodros“ sistema yra vienintelis gelbėjimosi ratas, tai yra labai siauras ir naivus požiūris į ateitį“, – sakė E.Masiulis.

Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas antradienį „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ patvirtino, kad socialdemokratai stabdys pensijų reformą. Anot A.Syso, priimtos pataisos daugiau remia turtingus žmones neturtingųjų sąskaita ir socialdemokratams yra nepriimtinos.

Pernai lapkričio viduryje Seimo patvirtintose Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisose numatyta, kad „Sodros“ pervedimai į antros pakopos pensijų fondus nuo 2013 metais padidinami iki 2,5 proc., nuo 2014-ųjų pradžios sumažinti iki 2 proc., bet nuo 2020 metų - padidinti iki 3,5 procentų.

Taip pat numatyta, kad nuo 2014 metų sausio 1 dienos į pensijų fondus asmuo galės mokėti papildomą 1 proc. dydžio kaupiamąją įmoką, o iš valstybės biudžeto galės gauti papildomą skatinamąją įmoką, kuri sudarytų 1 proc. vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Nuo 2016-ųjų abi šios įmokos būtų padidintos iki 2 procentų.

Gyventojams savo lėšomis nuo 2014-ųjų nesutikus mokėti papildomos įmokos, nebus sustabdytas jų įmokų į privačius pensijų fondus pervedimas iš "Sodros", jie pensiją ir toliau galės kauptis ir „Sodroje“, ir antros pakopos fonduose. Tačiau jeigu gyventojai norės papildomai primokėti ir susikaupti didesnę pensiją, reikės parašyti prašymą.

Iki 2013-ųjų rugsėjo gyventojams, dalyvaujantiems pensijų kaupime, suteikiama galimybė apsispręsti, kokioje sistemoje - privačioje ar valstybės jie toliau kauptų būsimai pensijai. Jeigu dėl pensijų kaupimo finansavimo sistemos keitimo gyventojai toliau nebenorėtų dalyvauti antros pakopos pensijų fondų veikloje, nuo 2014-ųjų pradžios jie pensiją galėtų kauptis tik „Sodroje“, antros pakopos pensijų fonduose sukaupta dalis ten ir liktų, o gyventojas į juos galėtų grįžti bet kada.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 61438


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>