![]() |
Kartu su stiprėjančiais pavasario ženklais, kovo 12 d. saulės šviesą išvys ir pirmasis šiais metais žurnalo „Tapati“ numeris. Pavasariniame „Tapati“ nagrinėjama Drąsos gyventi tema, todėl kiekvieną ir kviečiame – išdrįsk būti savimi! Kaip savo redakciniame laiške rašo „Tapati“ redaktorė Aušrinė Šečkuvienė, „tau patikėtas didingas gyvenimas, neužsibūk patogiai įsitaisiusi. Esi pašaukta keliauti“.
Pagrindinio straipsnio herojė – grafikė, knygų iliustratorė, publicistė Jūratė Stauskaitė pasakoja apie nelengvą patirtį kuriant pirmąją privačią meno mokyklą, apie tai, kiek daug reikia paaukoti menininkui, norint kažką duoti kitiems, apie savo įtikėjimą ir santykį su Viešpačiu. „Aš noriu numirti gyva“ – sako ji.
Drąsos temą papildo į jokius rėmus netelpanti kita „Tapati“ viešnia – Jūratė Lankauskaitė-Kregždienė. Ji svajojo svajojo ir sugalvojo auginti levandas. Lietuvoje! Apie drąsos pamoką ir kaip Viešpats Dievas į mūsų širdis sodina svajonių sodinukus papasakos pati.
Temoje „Mano vertybės“ išpažintis apie drąsos ir baimės kelią, nuvedusį iki Viešpaties. Moteris, neišdrįsusi pasisakyti savo tikrojo vardo dalinasi savo liudijimu, kaip susirgo anoreksija, kaip ši baisi liga jos vos nepražudė, bet tik ligos dėka ji surado Dievą.
„Mano vertybių“ rubriką tęsia interviu su Elvyra Kupstiene, kur ji pasakoja savo – dar jaunos mergaitės – įtikėjimo kelią, kai Lietuva buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje. Iššūkiai ir padrąsinimai įspūdingame interviu.
Vilma Grigienė dalinasi savo išgyvenimais „Virš bedugnės“. Būtent taip jaučiasi mama ir žmona, nusprendusi kažką pakeisti savo gyvenime. Linksma, tačiau pamokanti istorija pačios herojės lūpomis.
Gražina Bielousova brėžia alegoriją tarp šiuolaikinių ir Biblijos moterų – moterų, kurios netelpa į tradicinius biblinio ar kokio nors kitokio moteriškumo parametrus, kurios nori kovoti ir padėti vyrams nugalėti. Ar jos tokios jau blogos? Ar Biblijoje buvo tokių moterų ir kaip Dievas į jas žiūrėjo?
Ar mes išdrįstame būti savimi? Kas mums neleidžia tokiems būti? Kokie vidiniai demonai? Kas mums padėtų iš jų išsiveržti? Šiuos klausimus svarsto ir atsakymo ieško daktaras Giedrius Markevičius savo straipsnyje „Būti savimi“.
Temą apie drąsą papildo ištrauka iš neseniai „Tapati“ išleistos Mika Mason knygos „Žmonių akivaizdoje. Kaip mylėti savo artimą ir save patį“. Ištraukoje kalbama apie žmonių baimę. Kaip sako autorius, „Žmogaus baimė, kaip ji kartais vadinama, tėra stabmeldystės forma. Tai ir yra įrodymas, kad žmonėms priskiriamas Dievo vaidmuo“.
Sveikatos rubrikoje Jūsų laukia straipsnis apie arbatą – kuo ji ypatinga, kaip ją paruošti, kas ją atgabeno į Europą. Taip pat skaitytojų dėmesiui pristatoma naujiena – supermaistas. Atrodytų paprasti milteliai, bet sudaryti iš vaisių, riešutų, augalų, kurių savybės radikaliai skiriasi nuo visų kitų maisto produktų. Straipsnyje gausybė informacijos, kokių rūšių būna supermaisto, kaip jis ruošiamas ir vartojamas. Pavasario laikotarpiui labai aktualus straipsnis apie nemigą ir jos priežastis. Ką mes darome netinkamai, kai kenčiame nuo nemigos? Pasaulinės glaukomos dienos proga spausdiname straipsnį apie šią klastingą ligą. „Tapati“ savo ištikimąsias skaitytojas tikisi nudžiuginti laišku nuo artėjančio pavasario – straipsniu apie grūdų ir sėklų daigus. Kaip juos daiginti, kaip valgyti, kuo jie naudingi organizmui.
Kaip ir kiekviename numeryje grožio mėgėjoms pristatome aranžuotę, o mėgstamčioms gaminti dovanojame šokoladinio torto, namų darbo pašteto, šiltų žaliųjų lęšių ir burokėlių salotų receptus.
Žurnalą baigiame pamokančia pasaka „Švilpiko šešėliai“.
Laiminame Jus visus. Ačiū, kad esate su mumis!