Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61459

Pavasarinis žurnalo „Ateitis“ numeris provokuoja, įkvepia, praturtina

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Jau pasirodė naujasis žurnalo „Ateitis“ numeris (2013 m. Nr.2). Neabejotinai tai yra geriausias žurnalas jaunimui. Puiki poligrafija, gaivus ir meniškas maketas, subtili tekstų harmonija ir, svarbiausia, aiškiai jaučiama redaktorės Redos Sopranaitės meilė ir pagarba skaitytojams. Mano įsitikinimu, Ateities žurnalas turi tapti privalomu skaitiniu ne tik jaunimui, bet ir kiekvienam Lietuvos katalikui, kuris ne tik kalba apie tikėjimo bendrystę, bet kartu nori ją gyventi ir skleisti kitiems. (Anrius Navickas)

Marijos Striuogaitytės vedamasis šiam žurnalo numeriui 

Sausis, vasaris, kovas... Šie trys mėnesiai Lietuvos istorijoje pažymėti ypatingomis dienomis, apie kurias prasminga kalbėti kasmet vis iš naujo. Kasmet kalba, rašo vis kiti žmonės ir vis kitais žodžiais, bet su tokia pačia meile, pagarba ir viltimi žvelgia į savo tautos ir šalies praeitį bei ateitį. Šįkart mintimis dalijasi politikos mokslų studentas Vytautas Keršanskas ir abiturientė Jūratė Šutaitė. Jie kreipiasi į kiekvieną, ragindami istoriją išlaikyti gyvą ir nuolat ja domėtis, kad tvirtai žinotume, kurioje vietoje dėti kablelį: Pamiršti negalima, atsiminti.

Turbūt labiausiai visame pasaulyje analizuojama ir narstoma tema šiandien yra popiežiaus Benedikto XVI ganytojiško kelio pabaiga. Bernardinai.lt vyr. redaktorius Andrius Navickas šiame numeryje pradeda straipsnių ciklą apie popiežiaus dvasinį palikimą. Kokia žinia yra skleidžiama mums, tikintiesiems? Tikiu, kad šis straipsnis privers kiekvieną iš jūsų savęs paklausti, ar ne per dažnai plaukiame savo tikėjimo upės paviršiumi ir net nesistengiame ieškoti giliau esančių lobių, be kurių mūsų tikėjimas ir lieka paviršutiniškas?..

Šiame numeryje daugybė skirtingų žmonių Jums pateiks drąsių, atvirų ir provokuojančių, o galbūt ir priversiančių iš naujo pažvelgti į savo, kaip tikinčiojo, gyvenimą, klausimų: kaip būti krikščionimi šalia kitos religijos išpažinėjo? Ar įmanoma pasiekti nuoširdų dialogą? Ar tikrai krikščionis dažniau pastebi kito akyje krislą nei savojoje rąstą? Apie dialogo svarbą, jo kuriančiąją ir griaunančiąją galią mintimis dalysis ir Karolina Šiaulytė, kuri klausia, ar nors kartą esame nuoširdžiai klausęsi kito žmogaus, o ne tik norėję būti išgirsti...

Taip pat tęsiame lietuvių studentų pasipasakojimus apie tikėjimo reikšmę jų jaunystės ieškojimų kelyje. Šįkart kviečiame vėl susipažinti su ypač atvira kelio Dievo link pradžios istorija. Beje, abiturientė Paulina Aistė Pilkytė šįkart pabandys Jus įtikinti, jog džiaugsmo šaknys yra kryžiaus formos. Kokius klausimus mums kelia kančia? Tai bausmė ar dovana?

Altruizmas, judeo-krikščioniškasis altruizmas, altruizmas ir/ar egoizmas... Kyla klausimai? Į juos atsakymus rasite humanitarinių mokslų daktarės Veronikos Lileikienės straipsnyje, kuris Jus nukels iki pat Senovės Graikijos. O Juliaus Šalkausko straipsniu, skirtu smalsiam katalikui, pradedamas ciklas apie mokslo ir Bažnyčios ryšį, apie mokslo spragas, apie tikėjimo vaidmenį moksle ir apie gyvybę.

„Ateities“ bičiuliai, drąsos ir vilties žengiant pro tikėjimo vartus, kurie dažniausiai nebūna tokie platūs, kaip mums atrodo. Lygiai prieš metus tradiciniame savo laiške Andrius Navickas rašė: „Mes jau žinome, kad ši tragedija virs triumfu“. Viltingų Gavėnios akimirkų Jums linkime ir šiemet.

Image may be NSFW.
Clik here to view.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 61459


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>