JAV konservatorių aktyvistai, baigdami strateginį, netoli Vašingtono įvykusį susitikimą, kaip savo Respublikonų partijos kandidato pasirinkimą 2016 metų rinkimuose iškėlė Arbatėlės judėjimo favoritą, senatorių Randą Paulą.
R.Paulas, kuris yra populiarus tarp jaunesnių konservatorių, suvažiavusių į tą Konservatyvaus politinio veikimo konferenciją (CPAC), šeštadienį nedidele persvara įveikė senatorių Marco Rubio, kuris taip pat gali siekti Baltųjų rūmų šeimininko vietos. R.Paulas gavo 25 proc., o M.Rubio - 23 proc. CPAC neoficialaus balsavimo balsų.
Kentukiui atstovaujantis senatorius R.Paulas daugelio dėmesį patraukė po 13 valandų trukusios obstrukcijos Senate anksčiau šį mėnesį, kuria siekė blokuoti Johno Brennano (Džono Brenano) paskyrimą CŽV vadovu.
Blokavimo taktiką jis naudojo siekdamas prezidento Baracko Obamos demokratų administracijos atsakymų dėl bepiločių lėktuvo politikos masto.
Buvęs senatorius Rickas Santorumas , kuris prezidento posto siekė 2012 metais, gavo 8 proc. CPAC balsų. Nuo jo nedaug atsiliko kylanti respublikonų žvaigždė, Naujojo Džersio gubernatorius Chrisas Christie, gavęs 7 proc. balsų, ir Atstovų Rūmų narys Paulas Ryanas - Mitto Romney (Mito Romnio) pasirinktas kandidatas į viceprezidentus praėjusiuose rinkimuose, gavęs 6 proc. balsų.
Balsavime dalyvavo maždaug 2 930 CPAC dalyvių.
Buvusi kandidatė į JAV viceprezidentus Sarah Palin (Sara Peilin), šeštadienį vėl atsidurusi dėmesio centre, griežtai kritikavo B.Obamą ir net kolegas respublikonus.
"Neturime vadovavimo ... iš Vašingtono, turime realybės televiziją, tik kad tai tikrai bloga realybės televizija, ir Amerikos žmonės jau seniai nebekreipia dėmesio", - sakė S.Palin konferencijai.
Buvusi Aliaskos gubernatorė, kuri 2008-aisiais buvo Johno McCaino pasirinkta kandidatė į viceprezidentus, vėliau bendradarbiavo su televizija "Fox News", o 2010-aisiais net turėjo savo pačios realybės šou.
"Barackas Obama pažadėjo skaidriausią visų laikų administraciją. Barackai Obama, jūs meluojat", - paskelbė ji.
Tada S.Palin sukėlė auditorijos juoką ir plojimus atsigėrusi iš "Big Gulp" puodelio gazuoto vandens - tai buvo užuomina apie Niujorko mero Michaelo Bloombergo bandymą uždrausti tokias dideles saldžių gėrimų porcijas.
Jo planą, kuriam nepritarė konservatoriai, apeliavę į asmens laisves, šią savaitę blokavo Niujorko teisėjas.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.