Popiežius Pranciškus sekmadienį pasirodė į Šv.Petro aikštę išeinančiame lange, pirmą kartą viešai, kaip popiežius, meldėsi Viešpaties angelo maldą ir kalbėjo gausiai susirinkusiems tikintiesiems. Vatikano spaudos tarnybos teigimu, pasimelsti kartu su popiežiumi susirinko daugiau nei 150 tūkstančių žmonių.
Tai buvo antrasis viešas popiežiaus pasirodymas žmonėms, pe rkurį jis nusprendė pasidalinti keliomis įžvalgomis apie Dievo gailestingumą, o ne skaityti iš anksto paruoštą kalbą.
Kaip praneša Vatikano radijas, popiežius akcentavo Dievo gailestingumo svarbą. "Ar pagalvojote apie Dievo gailestingumą, apie jo kantrumą kiekvienam iš mūsų? Toks yra jo gailestingumas. Jis visada kantrus. Jis visada turi mums kantrybės, mus supranta, mūsų laukia, nevargsta mums atleisti, jei tik mes sugebame pas jį sugrįžti su sugraudinta širdimi", - sakė popiežius Pranciškus.
Popiežius papasakojo vieną epizodą iš tų laikų, kai jam vos tapos vyskupu, 1992 m. į Argentinos sostinę atkeliavo Fatimos Marija atvaizdas. Ligoniams skirtų Mišių metu būsimas popiežius klausė išpažinčių. Pabaigoje priėjo prie jo senutė. Jis jos paklausė ar ir jinai nori atlikti išpažintį. „Taip“ atsakė senutė. Tuomet būsimas popiežius jai pasakė: „bet juk jūs neturite nuodėmių“. „Visi esame nusidėjėliai“, atsakė moteris, „Jei Viešpats mums neatleistų nuodėmių, pasaulio nebūtų“.
Pranciškus susirinkusiesiems akcentavo: "Dievas niekada nepavargsta ir nepaliauja mums atleisti, - kalbėjo popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį. Tai mes pavargstame prašyti jo atleidimo. Niekada nepavarkime! Niekada nepaliaukime! Jis yra mylintis Tėvas, kuris visada atleidžia. Jo širdis kupina gailestingumo mums visiems! Prašykime, kad mus užtartų Švenčiausioji Mergelė, kuri savo rankose laikė žmogumi tapusį Dievo Gailestingumą."
Po vidudienio maldos, popiežius Pranciškus dar kartą sveikino maldininkus:"Dėkoju jums už priėmimą ir dėkoju už maldas. Prašau, melskitės už mane. Dar kartą apkabinu Romos tikinčiuosius ir jus visus, kurie atvykote iš Italijos ir viso pasaulio, taip pat ir tuos, kurie su mumis vienijasi telekomunikacijos priemonių dėka. Pasirinkau Italijos globėjo šv. Pranciškaus Asyžiečio vardą ir tai sustiprina mano dvasinį ryšį su šia šalimi, iš kurios, kaip žinote, yra kilusi mano šeima. Tačiau Jėzus mus pakvietė būti naujos šeimos nariais – Jo Bažnyčios, Dievo šeimos, eiti kartu jo Evangelijos keliu. Telaimina jus Viešpats ir tegloboja Švenčiausioji Mergelė, kad niekada neužmirštumėt, jog Viešpats niekada nepavargs mums atleisti! Tai mes kartais pavargstame prašyti atleidimo."
Parengta, pasinaudojant Vatikano radijo informacija