Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61428

Britanija ir Europa nesutaria dėl krizės ištiktos ES gelbėjimo plano

$
0
0

Berlyne Vokietijos ir Britanijos užsienio reikalų ministrai antradienį susikirto dėl Europos ateities vizijos - Williamas Hague'as pareiškė, kad Vokietijos skatinama integracija sukelia daugelio Europos Sąjungos (ES) narių susvetimėjimą.

Berlyne vykstančiame užsienio politikos forume W.Hague'as sakė, kad reikalavimas griežtinti tokių sričių kaip bankininkystės sektorius ar nacionaliniai biudžetai kontrolę, kovojant su euro zoną ištikusia krize, iš tiesų skaldo ES.

"Koalicinė vyriausybė yra įsipareigojusi, kad Britanija atliktų vieną iš pagrindinių vaidmenų ES, bet turiu būti nuoširdus: visuomenės nusivylimas Europos Sąjunga mūsų šalyje yra didesnis nei kada nors anksčiau", - pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius.

"Žmonės jaučia, kad per daug dažnai ES yra tai, kas juos paveikia, o ne tai, kur jie galėtų turėti galimybę išsakyti savo nuomonę... Žmonės jaučia, kad ES yra vienos krypties procesas, didelė mašina, kuri įsiurbia nacionalinių parlamentų sprendimų priėmimą ir perkelia jį į Europinį lygmenį, kol galų gale viskas būna nuspręsta tame lygmenyje", - sakė jis.

"Šie dalykai Britanijoje yra jaučiami geriausiai, tačiau jie yra jaučiami ne tik Britanijoje", - sakė W.Hague'as.

Europoje atsirandant prarajai tarp 17 euro zoną įsivedusių valstybių ir 10 likusiųjų ES narių, Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė) pareiškė, kad visos 27 Bendrijos narės, tarp jų ir Didžioji Britanija, turėtų paremti pastangas palaipsniui įveikti euro zoną ištikusią krizę.

"Visi europiečiai, net tik tie, kurie priklauso euro zonai, yra kartu suinteresuoti stipria Europa ir sveiku euru", - sakė G.Westerwelle.

Pasak jo, Berlyno siekis įvesti griežtą biudžetų kontrolę fiskalinės sąjungos, kuriai Britanija nepritaria, šalyse ir ES bankininkystės sąjungos planai yra esminė integracijos proceso dalis, kuri bus naudinga visiems.

"Mums reikia toliau plėtoti Europą", - kalbėjo ministras, palygindamas Europoje vykdomas reformas su "deimantais, kurie susidaro slegiami didelio spaudimo".

Įtampa tarp Vokietijos ir Didžiosios Britanijos dėl didesnės ES įtakos bendrijos šalyse ypač išaugo pastarosiomis savaitėmis.

Šį mėnesį savaitraštyje "Der Siegel" publikuotame straipsnyje rašoma, jog kanclerė Angela Merkel privačioje aplinkoje Britanijos premjerą Davidą Cameroną (Deividą Kameroną)ir jo kabineto narius palygino su jumoristinės programos "Muppet Show" personažais niurzgomis Statleriu ir Valdorfu,  kurie tik burba ir laido sarkastiškas pastabas iš savo ložės.

Vokietijos vyriausybė atsisakė komentuoti šį pranešimą, be to pirmadienį paneigė, kad A.Merkel gali iš viso atsisakyti lapkritį numatyto ES viršūnių susitikimo dėl septynerių metų biudžeto projekto, jeigu Britanija grasintų vetuoti susitarimą.

Vokietijos siūlymą vienu procentu padidinti ES biudžeto išlaidas W.Hague'as vadina "didžiuliu" išlaidų didinimu tokiu metu, kai Britanija yra priversta smarkiai karpyti savo biudžetą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 61428