Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis sekmadienį Seimo rinkimų antrajame ture balsavo 35,48 proc. rinkėjų.
Taip pat iš anksto jau balsavo 3,52 proc. rinkėjų, neįskaičiuojant šeštadienį balsavusių namuose aktyvumo.
Seimo rinkimų pirmajame ture spalio 14 dieną iš viso dalyvavo 52,93 proc. rinkėjų.
Rinkėjų aktyvumas antrajame ture šiemet didesnis nei prieš ketverius metus. tradiciškai. Per 2008 metų Seimo rinkimų pirmąjį turą balsavo per 48 proc. rinkėjų, o antrajame ture savo valią pareiškė per 32 proc. rinkėjų.
Pranešama apie bandymus pirkti balsus
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, jog Seimo rinkimų antrajame ture visose apygardose užregistruoti tik pavieniai pažeidimai, išskyrus Šilutės-Pagėgių apygardą, kur fiksuojami bandymai pirkti balsus.
"Mus informacija iš visų Lietuvos regionų, išskyrus Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardą, pasiekia, kad ten viskas pakankamai ramu, pažeidimų pavieniai pasitaiko. Deja, dėl Pagėgių ir Šilutės mes gauname daugiau pranešimų, kad ten nepasimokyta iš pirmojo rinkimų rato rezultatų, nepasimokyta ir iš Konstitucinio Teismo išvados, vis tiek bandoma vežti rinkėjus, atsilyginti, tuos visus faktus intensyviai registruoja policija", - sekmadienį per spaudos konferenciją sakė Z.Vaigauskas.
Sekmadienį policija Šilutėje sulaikė ir į policijos komisariatą pristatė keturis asocialius asmenis, kurie įtariami balsų pardavimu, informavo Policijos departamentas.
Lietuvos įstatymai numato atsakomybę ne tik už rinkėjų papirkimą, bet ir už savo balso pardavimą - už tai gresia administracinė atsakomybė.
Pagal įstatymą, rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1 iki 2 tūkst. litų.
Policija iki sekmadienio 18 val. gavo 81 pranešimą apie galimus pažeidimus per Seimo rinkimų antrąjį turą, Šilutėje pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas pagal šiuos pranešimus, pranešė Policijos departamentas.
Pranešimų gauta apie neleistiną rinkimų agitaciją, taip pat apie galimus balsų pirkimus, apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai.
"Policija reaguoja ir tikrina kiekvieną pranešimą, tačiau ne visi jie pasitvirtina", - rašoma Policijos departamento pranešime.
Nuo spalio 10 dienos Lietuvos policija gavo apie 400 pranešimų, susijusių su galimais rinkimų pažeidimais ir pradėjo 26 ikiteisminius tyrimus.
Varžosi 134 kandidatai
Balsavimas antrajame ture sekmadienį vyksta 67 vienmandatėse apygardose, dėl mandato varžosi 134 kandidatai. Balsavimas vyks iki 20 valandos.
Antrajame rinkimų ture varžosi po 35 Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatus, 28 socialdemokratai, devyni Drąsos kelio partijos kandidatai, septyni partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovai, po šešis Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovus, keturi savarankiškai išsikėlę kandidatai, du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, du Liberalų ir centro sąjungos atstovai.
Antras turas neorganizuojamas trijose vienmandatėse, kuriose Seimo nariai išrinkti jau pirmajame ture, taip pat Zarasų-Visagino apygardoje, kurioje pirmojo turo balsavimo rezultatai pripažinti negaliojančiais. Zarasų-Visagino apygardoje turės ne vėliau kaip po pusės metų vykti pakartotiniai rinkimai.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.