Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Seimo rinkimų rezultatai numato tris galimas koalicijų alternatyvas, o kuri koalicija bus formuojama ir kam bus siūlomas premjero postas, šalies vadovė teigia nuspręsianti po Konstitucinio Teismo sprendimo dėl rinkimų rezultatų.
"Pirmiausia, šiandieniniai rinkimų rezultatai, kuriuos turime, numato galimybę trijų koalicijų ir šitą žino visi politikai, išrinkti į Seimą. Dėl to, kokia bus koalicija ir kam bus siūlomas premjero postas sprendimą darysiu tik po Konstitucinio Teismo išaiškinimo. (...) Kada Konstitucinis Teismas išspręs ir išaiškins tuos neaiškumus, kurie yra pateikti - ne mano suformuluoti, o kelių politinių partijų, tame tarpe septynių vienmandačių (apygardų - BNS), tame tarpe ir Darbo partijos yra prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą - tą ir padariau", - penktadienį atsakydama į žurnalistų klausimus sakė D.Grybauskaitė.
Paklausta, kodėl yra pareiškusi, kad koalicijoje negali būti visos Darbo partijos, o ne atskirų asmenų, kurie yra teisiami, D.Grybauskaitė atsakė: "To niekada nekalbėjau, aš kalbu apie skaidrumą, atsakomybę ir ypač politinę sąžinę. Ir pakartojau, kad partija, kuri pati, ne tik atskiri asmenys, yra teisiamųjų suole, neturėtų dalyvauti Vyriausybės formavime, šitą pasakiau iš karto po rinkimų".
D.Grybausakitė į kartojamus žurnalistų klausimus apie galimus sprendimus dėl koalicijos penktadienį atsakė teigdama, jog neketina spekuliuoti, ir visus sprendimus priimsianti po KT sprendimo šeštadienį.
KT šeštadienį skelbs sprendimą byloje dėl pažeidimų per rinkimus. Antradienį Seimas priėmė nutarimą, kuriuo prašo KT išvados, ar "šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai leido Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatyti esminius rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje daugiau kaip vieno mandato tikslumu".
Taip pat klausiama, ar šiurkštūs įstatymo pažeidimai Šilutės-Pagėgių, Biržų-Kupiškio, Širvintų-Vilniaus, Vilniaus-Trakų, Kaišiadorių-Elektrėnų bei Jurbarko apygardose leido po pirmojo turo tiksliai nustatyti visus kandidatus, patekusius į Seimo rinkimų antrąjį turą.
Trečiadienį į Konstitucinį Teismą prašydama išvados, ar per Seimo rinkimus nebuvo padaryti šiurkštūs įstatymo pažeidimai, kreipėsi ir šalies vadovė D.Grybauskaitė.
Prezidentė prašo KT įvertinti, ar "masiniai rinkėjų papirkinėjimai ir kiti pažeidimai" turėjo reikšmingos įtakos galutiniams rinkimų rezultatams daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Taip pat šalies vadovė prašo Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas tvirtinant galutinius rinkimų rezultatus Šilutės-Pagėgių, Biržų-Kupiškio, Širvintų-Vilniaus, Vilniaus-Trakų, Kaišiadorių-Elektrėnų, Jurbarko ir Pajūrio vienmandatėse rinkimų apygardose.
Dėl rinkimų pažeidimų šiose apygardose į prezidentę su skundais kreipėsi Lietuvos tautininkų sąjunga, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Darbo partija.
Remdamasis Konstitucinio Teismo išvadomis, galutinį sprendimą dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo priima Seimas.
Jei KT priima išvadą, kad buvo šiurkščiai pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ir tai turėjo įtakos nustatant rinkimų esminius rezultatus, Seimas gali priimti vieną iš šių nutarimų: pripažinti rinkimus vienmandatėje ar daugiamandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais arba nustatyti tikruosius esminius rinkimų rezultatus.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.