Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad prireiks dviejų savaičių, kol keičiamos priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos sąlygos bus suderintos su visais socialiniais partneriais.
"Kreipsimės į visas aukštąsias mokyklas ko gero ir profsąjungas, ir kai kurias mokyklas pasirinktinai, nes viena iš to įsakymo priėmimo kritikų buvo tai, kad nebuvo pakankamai suderinta su socialiniais partneriais. (...) Dviejų savaičių laiko vis tiek reikia suderinti su visais partneriais. Neina tas taip labai greitai, kaip norėtųsi", - žurnalistams pirmadienį sakė D.Pavalkis.
Jis pabrėžė, kad šiemet priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka nesikeis - koreguojama teismo neteisėta pripažinta stojimo tvarka, kuri turėjo įsigalioti nuo 2014 metų.
"Beveik visos mokyklos Lietuvoje arba didžioji dalis apklaustų mokyklų - virš 100 - yra perėję prie naujų vienuoliktokų programų remiantis tuo įsakymu, dalykų grupavimai pasirinkti tokie, kaip to reikėjo. Viską visiškai drastiškai atsukti atgal būtų ir mokinių atžvilgiu visiškai nepriimtina. Ieškome tokio sprendimo, kad ir mokiniai mokytųsi tai, ką reikia, ir tai, ką nori, ir kad nesukeltume dar daugiau sumaišties jų mokymo programose", - kalbėjo jis.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) praėjusią savaitę nusprendė, kad buvusio švietimo ministro Gintaro Steponavičiaus patvirtinta nauja stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, kurios įsigaliojimas buvo numatytas 2014 metais, prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymui bei konstituciniam teisinės valstybės principui.
Po teismo paskelbto sprendimo ŠMM turi patvirtinti naują geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2014 metais tvarkos aprašą, kad nebūtų teisinio vakuumo.
Tuometinis ministras G.Steponavičius stojimo tvarką 2014 metams patvirtino rugpjūčio pabaigoje. Pagal ją, 2014 metais stojant į universitetus ir kolegijas konkursinis balas būtų formuojamas iš keturių mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų. Dviejų dalykų būtų įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų - valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai. Tačiau egzaminų laikymas duotų aukštesnius balus.
Šiuo metu į aukštąsias mokyklas priimama pagal keturių mokomųjų dalykų rezultatus: trijų dalykų brandos egzaminų ir ketvirto dalyko metinį pažymį.
Dar viena po dviejų metų planuota įvesti naujovė - ta, kad norint įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje reikės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.