Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61544

Dėl Ūkio banko veiklos perdavimo bus deramasi su Šiaulių banku

Su finansiniais sunkumais susidūręs ir šiuo metu veiklos nevykdantis Ūkio bankas bus skaidomas į „blogąjį“ ir „gerąjį“. Dėl „sveikosios“ banko dalies perdavimo Šiaulių bankui derėsis Ūkio banko laikinasis administratorius Adomas Audickas. Tikimasi, kad derybos gali būti baigtos jau šią savaitę, o paslaugos Ūkio banko klientams gali būti atnaujintos kitą savaitę. Tai pirmadienio vakarą po kiek daugiau 3 valandas trukusio Lietuvos banko valdybos posėdžio trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė centrinio banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

„Lietuvo banko valdyba, išklausiusi laikinojo administratorius ataskaitą bei pasiūlytų būdų, kaip būtų galima spręsti Ūkio banko problemą, nusprendė, kad tikslinga būtų pasirinkti trečiąją alternatyvą iš keturių pasiūlytų – pasiūlyti laikinajam administratoriui pradėti derybas su Šiaulių banku dėl turto, teisių, įsipareigojimų perleidimo“, – sakė V.Vasiliauskas.

„Buvo nuspręsta spręsti Ūkio banko nemokumo situaciją, perleidžiant verslą kaip kompleksą rinkoje esančiams žaidėjam, kartu reaguojant į Šiaulių banko pasiūlymą, tai yra įpareigojant laikinąjį administratorių pradėti derybas su Šiaulių banku“,– tvirtino V.Vasiliauskas.

A.Audickas sakė, jog buvo svarstomas 4 alternatyvos dėl Ūkio banko – banko rekapitalizavimas ir dalinės nedraustų kreditorinių reikalavimų nurašymas, banko bankrotas, turto ir įsipareigojimų perkėlimas į kitą Lietuvoje veikiantį banką, turto bei įsipareigojimų perkėlimas į laikinąjį banką. Pasak A.Audicko, nustatyta, jog Ūkio banko įsipareigojimai yra didesni už banko turtą 1,1 mlrd. litų, o apsvarsčius visas alternatyvas, nuspręsta, jog turto ir įsipareigojimų perkėlimas į kitą Lietuvoje veikiantį banką yra pigiausia alternatyva.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis sakė, jog audituojant Ūkio banką, nustatyta, jog pagrindiniai banko nuostoliai susidarė dėl paskolų, išduotų su didžiausiu banko akcininku susijusioms įmonėms. V.Vasiliauskas sakė, jog įpareigojančios derybos su Šiaulių banku tik prasideda.

„Kalbant apie įsipareigojimus yra iškeliama draudžiamų įsipareigojimų suma – šiuo atveju visi apdrausti indėliai. Tiems įsipareigojimams iškeliamas sveikas banko turtas – neužterštas banko turtas. Atsižvelgiant į tą skylę, kurią laikinasis administratorius įvardijo, atitinkamai atsiranda skirtumas net ir banko padalijimo atveju tarp perkeliamų draustų įsipareigojimų ir perkeliamo turto. Tas skirtumas turi būti padengtas. Mūsų skaičiavimais, tas skirtumas gali būti apie 800 mln. litų“, – teigė V.Vasiliauskas.

Jis sakė, jog derybose dalyvaus Ūkio banko laikinasis administratorius, Šiaulių bankas ir Indėlių ir investicijų draudimo fondas – jis turėtų ir kompensuoti 800 mln. litų skirtumą. Lietuvos banko valdyba pirmadienį taip pat Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją.

Lietuvos bankas sprendimą pradėti derybas su Šiaulių banku motyvuoja tuo, jog kiti Lietuvoje veikiantys bankai ar užsienio bankų filialai, nors ir buvo kviesti, laikinajam administratoriui nepateikė analogiškų ir Lietuvos bankų įstatyme nustatytus reikalavimus atitinkančių siūlymų perimti Ūkio banko įsipareigojimus, turtą, teises ir sandorius.

Šiaulių banko akcininkas Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas taip pat patvirtino, jog suteiks subordinuotą paskolą Šiaulių banko banko kapitalo bazei sustiprinti. Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus anksčiau BNS sakė manantis, kad į banko kapitalą reikėtų mažiausiai 70 mln. litų finansinės injekcijos.

Penktadienį Šiaulių bankas jau pateikė Konkurencijos tarybai prašymą įsigyti dalį Ūkio banko turto ir įsipareigojimų bei po 100 proc. bendrovės „Ūkio banko lizingas“, gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ bei įmonės „Sporto klubų investicijos“ akcijų. Šiaulių banko grupėje jau yra išperkamosios nuomos paslaugas teikianti įmonė „Šiaulių banko lizingas“, tuo tarpu gyvybės draudimo paslaugų grupė iki šiol neteikė.
Pernai rugsėjo pabaigoje ERPB valdė 19,57 proc. Šiaulių banko akcijų, o jis ir 17 tarpusavyje susijusių akcininkų kartu – 43,46 proc. akcijų, Skandinavijos SEB klientai – 5,5 procento. Šiaulių banko akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Ūkio banko veikla buvo sustabdyta vasario 12 dieną.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 61544


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>