Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 61428

Rudens ABC: kaip rengti vaikus, paspaudus šaltukui

$
0
0

Bene kiekviena mama atšalus orams suabejoja - ar jau laikas aptūloti vaikutį, išsitraukti žiemines striukes ir batus, ar eiti žaisti į lauką, o kuo tuomet aprengti, nes vaikas žaisdamas sušils? Pabandysime apžvelgti keletą svarbiausių dalykų, į ką būtina atkreipti dėmesį rūpinantis rudenine „amunicija".

Parinkti vaikui drabužius rudeniui – sudėtinga užduotis . Vaikai, būdami lauke, domisi tik žaidimais, ir jiems visai nė motais sušlapusios kojos ar pamestos pirštinės. Todėl svarbiausia užduotis tėvams – teisingai parinkti rūbus, atsižvelgiant į vaiko charakterį, laisvalaikį, pomėgius ir rūbų pritaikymą žaidimams ar pasivaikščiojimui lauke.

Ne paslaptis, kad ruduo – klastingas metų laikas, kai per orai per parą gali pasikeisti net keletą kartų: gali pašviesti saulė, po valandos pradėti lyti lietus, o paskui gal net sniegas, kuris vakarop ištirpsta vėl pasirodžius saulei. Esant tokioms sąlygoms net ir suaugusysis ne kartą susimąsto, kuo rengtis einant į lauką. Ką jau bekalbėti apie mažus vaikus... Bet net ir tokiu oru eiti į lauką su vaikais būtina. Svarbu tik tinkamai apsirengti. Posakis „nėra prasto oro, yra tik netinkama apranga“ šioje vietoje – labai į temą.

Svarstydami, kuriuos rūbus rinktis, pirma turite pagalvoti, ar jūs patys tai rengtumėtės ir, antra, – atsižvelgti į vaiko amžių. Svarbu nuolatos stebėti, ar ne šaltos ir ne šlapios vaikučio kojos. Ne ką mažiau svarbu prieš einant į lauką vaiką sočiai pamaitinti (bet ne permaitinti). Jei diena vėjuota ir žvarbi – pasirūpinkite tinkama veido kosmetika.

Zenekos nuotrauka

Dabar apie rūbus. Paprastai vaiką užtenka aprengti dviem sluoksniais drabužių: apatiniai drabužiai turėtų būti kuo natūralesni ir maksimaliai patogūs (marškinėliai – ne per trumpi, rankovės – kad nespaustų riešų ir pan.), viršutiniai rūbai – jūsų pasirinkimas: galbūt tai gali būti vilnonis ar flisinis kombinezonas, megztinis su kelnėmis...  Po kelnėmis, jei jos nėra labai storos, galima užmauti pėdkelnes. Didelė problema šiuo metų laiku – nuoga nugara. Kad ji „nešvytėtų“ visu gražumu, pasirūpinkite tinkamo ilgio apatiniais marškinėliais (mažiems vaikams idealus variantas – vadinamasis bodžiukas), kelnėmis su petnešomis ar ilgesniu megztiniu.

Mūsų orų sąlygomis – striukė ar paltas taip pat būtini. Megztinis su gaubtu ar liemenė puikiai tiks rugsėjo mėnesiui, bet spalį-lapkritį retai beištaikysite progą tokiam deriniui. Variantas – neperšlampamas lietpaltis, velkamas ant storesnio megztinio, jis apsaugos drabužius nuo peršlapimo. Taip pat šiais laikais yra lietpalčių, kurie apsaugo ir nuo vėjo. Dar vienas neperšlampamo lietpalčio pliusas – paprastai tai būna ryškių spalvų, šviesą atspindintis drabužis, lengvai užvelkamas ant sotresnių drabužių. Medžiaga, iš kurios gaminami lietpalčiai, lengvai plaunama ir nesukelia vargo prižiūrint. Geriau, kai lietplatis yra su kapišonu. Beje, dar vienas dalykas apie neperšlampamus drabužius. Verta žinoti, kad jie būna guminiai ir membraniniai. Guminiai drabužiai ir batai neleidžia odai kvėpuoti, nors absoliučiai nepraleidžiai drėgmės. Membraniniai rūbai ir avalynė saugo nuo drėgmės net ir tuo atveju, kai vaikais tiesiai į balą atsisėda. Beje, membraniniai rūbai ir avalynė yra kelis kartus brangesni nei sintetiniai, bet membraninės medžiagos savybės iš tiesų to vertos.

Eidami į lauką pasirūpinkite atsarginiais rūbais, kad atšalus ar atsitikus nenumatytam atvejui (tokių atvejų su vaikais pasitaiko labai dažnai), galėtumėte tinkamai apsisaugoti. Jei lauke temperatūra apie nulį – pirštinės ir šalikas būtini. Ar reikalinga kepurė – spręsti jums. Tačiau esant vėjuotai dienai ji taip pat pageidautina.

Verta atsiminti, kad visų drabužių su pašiltintais sluoksniais didžiausias minusas yra tas, kad vaikui sudėtinga taip aprengtam judėti. Tokie rūbai teikia gremėzdiškumo ir apriboja vaiko judesius. Todėl jei lauke dar nepaspaudęs didesnis šaltukas, geriau, matyt, rinktis kelis plonesnių sluoksnių drabužių derinius. Aprengdami vaiką „kopūsto“ principu, leisite jo organizmui pačiam išlaikyti šilumą ir laisvai judėti, o vėjui ir drėgmei nepralaidžios medžiagos apsaugos nuo vėtros ir lietaus.

Batai

Jei lauke lyja ar yra balų, naivu būtų tikėtis, kad jūsų vaikas į jas nelips. Nejaugi jums patiems vaikystėje nepatiko bėgioti po balas? Šiam atvejui puikiai tiks guminiai batai. Jei jau pakankamai šalta – galima pirkti šiltus įdėklus į guminius. Kita vertus, reikia nepamiršti, kad bet kokia guminė avalynė neleidžia kojai kvėpuoti. Todėl kasdien vaikui vaikščioti su guminiais tikrai nereikėtų.

Perkant rudeninius batus, verta atidžiai patikrinti, ar vaiko kojytė laisvai juose jaučiasi. Jei batai be kailio – apmaukite šiltas kojines.

Vaikų darželyje

Vaikų užėmimas darželyje – auklėtojų užduotis, teisinga vaiko „ekipiruotė“ – jūsų. Stenkitės vaikams parinkti tokius drabužius ir batus, kuriuos vaikui pačiam nebūtų sudėtinga apsiregti/apsimauti ir nusiimti. Tarkim, geriau jei striukė bus su kapišonu ir aukšta apykakle, tuomet net ne itin tvirtai aprišama kepurė ar pamestos pirštinės nesutrukdys žaisti kartu su draugais. Kai perkate šlepetes buvimui grupėje – geriau, kad jos būtų su lipdukais ar tiesiog įkišamos, nei su raišteliais ar kitais, rankų miklumo reikalaujančiais, užsegimais. Visada pasirūpinkite tinkamais lauko drabužiais – vaikų darželiuose paprastai būna pakankamai šilta, tad buvimui grupėje nereikėtų ypatingai šiltų rūbų, o štai eiti į lauką šiltos viršutinės kelnės ir megztinis yra būtini.

Pabaigai

Vaikui nesvarbu, kada džiaugtis gyvenimu: ir vasarą, ir žiemą, ir rudenį jis bėgioja ir išdykauja. Svarbiausia – užtikrinti komfortą tokiems žaidimams, neleidžiant vaikui nei peršalti, nei perkaisti.

Parengė JLK

Bernardinai.lt


Viewing all articles
Browse latest Browse all 61428


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>